ORTOTICKO PROTETICKÉ CENTRUM s.r.o.
Kamenná 178/7, 639 00 Brno-Štýřice, CZ
Tel.: 531 012 151
E-mail: ema.hegerova@ortoprotetika-brno.cz

Protézy chodidla

Silikonové protetické náhrady pro částečnou amputaci chodidla

V případě amputace části chodidla, kdy je zachována alespoň jeho polovina, zhotovujeme silikonové protetické náhrady, které chybějící část esteticky i funkčně nahradí.

Výroba začíná zhotovením individuálního odlitku amputačního pahýlu a druhého chodidla do speciální hmoty. Každý uživatel dostává nejdříve zkušební lůžko, pomocí kterého zjistíme, zda je v pořádku vnitřní tvar. Zkoušení trvá 1 až 2 týdny. Je důležité, aby zkušební lůžko plně přiléhalo, nikde netlačilo ani netáhlo. Jakmile je vše v pořádku, je možné zahájit práci na finálním výrobku, jehož vnější vzhled odpovídá zdravému chodidlu. V konečné fázi výroby je povrch dobarvován dle barevné škály zákazníkovy kůže tak, aby náhrada opticky co nejvíce splynula s barvou jeho kůže. Můžeme tak i velmi náročným uživatelům nabídnout dokonalý kosmetický vzhled a díky vlastnostem materiálu vetší pohodlí. Hmota je pružná, ale současně i přiměřeně tuhá, uložení pahýlu v lůžku protézy není bolestivé, nezpůsobuje odřeniny ani otlaky. Hygienická údržba je rychlá a snadná.

Silikonová ortopedická pomůcka musí splňovat současně 3 základní kritéria: funkci, komfort a vzhled. Komfort a funkci protézy ovlivňuje bezpečné uchycení protézy na amputované noze a to je závislé na délce amputačního pahýlu. Pokud chybí více, jak polovina chodidla, plní silikonová protéza pouze funkci kosmetickou, ale biomechanicky nepřispívá ke zlepšení chůze. Uchycení těchto silikonových protéz není bezpečné. V takových případech je vhodnějsí zhotovit klasickou štítovou protézu.

KÓDY ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY: 

05 0001673 protéza DK dětská do 18 let
05 0011534 protéza DK pro amputaci v bérci a níže standartní - nutné schválení revizním lékařem
05 0011533 protéza DK pro amputaci v bérci a níže prvovybavení                                                                           Předpis - lékařská odbornost: ORP, ORT, REH


05 0000296 oprava protézy - nutné schválení revizním lékařem, ZP hradí jen 90% částky
05 0023343 úprava protézy - nutné schválení revizním lékařem
Předpis - lékařská odbornost: ORP, ORT, CHR, NEU, REH

Vysvětlení zkratek lékařských odborností:
CHR - chirurg, NEU - neurolog, ORP - ortopedický protetik, 
ORT - ortoped, REH - rehabilitační lékař

Zadat dotaz

UKÁZKY AMPUTACÍ ČÁSTI CHODIDLA A NÁHRADY

 
silikonové chodidlo
silikonové chodidlo
ukázka amputace silikonová náhrada silikonová náhrada části chodidla