ORTOTICKO PROTETICKÉ CENTRUM s.r.o.
Kamenná 178/7, 639 00 Brno-Štýřice, CZ
Tel.: 531 012 151
E-mail: ema.hegerova@ortoprotetika-brno.cz

Ortézy dolní končetiny

 

 

 

 

                                                                                       

 

KÓDY ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY:

05 0000954 ortéza DK standardní - nutné schválení revizním lékařem
05 0078160 ortéza DK speciální - nutné schválení revizním lékařem                                                                     Předpis - lékařská odbornost: ORP, ORT, CHR, REH, NEU

05 0000298 oprava ortézy individuálně zhotovené - ZP hradí jen 75% částky
05 0023344 úprava ortézy individuálně zhotovené - nutné schválení revizním lékařem                                       Předpis - lékařská odbornost: ORP, ORT, CHR, REH, NEU

Vysvětlení zkratek lékařských odborností:
CHR - chirurg, NEU - neurolog, ORP - ortopedický protetik, 
ORT - ortoped, REH - rehabilitační lékař

UKÁZKY ORTÉZ DOLNÍCH KONČETIN:

Kyčelní ortéza oboustranná

stehenní přístroj s pánevním košem oboustranný  Specifikace: 

Přístroj se vyrábí pro uživatele s částečným nebo úplným ochrnutím obou dolních končetin, lze jej použít i jako podpůrnou, pooperační pomůcku. Provedení lze libovolně obměňovat. Přírodní useň může být nahrazena plastem tvarovatelným za tepla nebo laminátem. Záleží na požadavcích lékaře a délce používání pomůcky. Objímky mohou být umístěny i do bércové a chodidlové oblasti. Pohyb volitelného kloubu přístroje může být volný, částečně nebo úplně blokovaný. Při jednostranném postižení lze přístroj vyrobit jen pro jednu končetinu.

 

 

 

Kyčelní ortéza

kyčelní ortézaSpecifikace:

Pro odlehčení a stabilizaci kyčelního kloubu. Tvarové linie objímek jsou upraveny podle účelu použití pomůcky a podle tělesných proporcí uživatele. Rozsah pohybu kyčelního kloubu pomůcky určí lékař.

 

 

Stehenní ortéza se sandálem

stehenní přístroj se sandálemSpecifikace:                                                             

Nahrazuje částečně nebo úplně oslabené nebo ztracené svalové a kloubní funkce postižené končetiny. Pomocí sandálu se zabudovaným zvýšením současně řeší zkrat končetiny v oblasti bérce. Obloučkové provedení lze nahradit objímkovým. Typ dlahového a kloubového systému je technikem volen individuálně.

 

 

 

 

Stehenní ortéza

stehenní ortézaSpecifikace:

Ortéza se používá při nestabilitě kolenního kloubu s dalším projevem deformace končetiny, při varozitě/valgozitě a v případě ochablého svalového zvedače chodidla. Ortéza může být doplněna hleznovým kloubem s pružinou a uzávěrem v kolenním kloubu.

 

 

 

 

Ortoprotéza

ortoprotézaortoprotézaortoprotézaortoprotéza

 

 

 

 

 

 

 

Specifikace:

Pro vrozené defekty s vysokým zkratem končetiny se zhotovují ortoprotézy, které se podle délky, tvaru a zachovaných funkcí končetiny uživatele sestavují částečně z objímek a částečně z mechanických dílů tak, aby uživateli vyrovnaly délku končetiny a nahradily chybějící funkce. Individuálně tvarovaný kosmetický pěnový kryt a kosmetická punčocha dotváří celkový estetický vzhled pomůcky.

 

Kolenní ortéza

kolenní přístrojSpecifikace:

Provedení objímkové. Je vhodný pro uživatele s těžkou artrózou a degenerací kolenního kloubu doprovázenou varózním nebo valgózním postavením končetiny.

 

 

 

 

 

 

Kolenní ortéza pro oboustrannou podporu a stabilizaci kolenního kloubu

kolenní ortéza pro oboustrannou podporu a stabilizaciSpecifikace:

Zajištění kolenního kloubu proti podklesnutí se docílí pomocí kolenního uzávěru. Ortéza je doplněna kolenním tahem na vnitřní straně.

 

 

 

 

 

Kolenní ortéza kombinovaná se speciální dlahou

kolenní ortéza kombinovaná speciální dlahou     Specifikace:

Pro podporu hlezenního kloubu při postižení parézou nebo úrazech, při kterých se následně projevuje padavá noha. Ortéza je vyrobena z kompozitních materiálů.

 

 

 

 

Kolenní ortéza kombinovaná s kompozitní karbonovou dlahou

kolenní ortéza kombinovaná s kompozitní karbonovou dlahou

Specifikace:

Na kolenní ortézu jsou upevněny dlahy s kolenním kloubem. Kloub s volným pohybem je možné upravit pro omezení pohybu kloubu do extrémního narovnání nebo pokrčení. Vnitřní části objímek jsou vylepeny měkkým polstrem. Propojením karbonové dlahy a nášlapné plosky se zaručuje dobré upevnění ortézy na končetinu, zabrání se sjíždění ortézy, rotaci a současně se zajišťuje podpora plosky chodidla při nestabilitě s provázejícím postižením tzv. poklesu chodidla.

 

 

 

 

Kolenní ortéza

ortéza kolenní

ortéza kolenní          Specifikace:
 
Kolenní ortéza pro odlehčení a stabilizaci kolenního kloubu. Jedná se o provedení s přední oporou ve stehenní části a zadní oporou v bércové části. Tuto kombinaci lze podle druhu postižení obměnit. Dlahy jsou vybaveny fyziologickým kloubem, na kterém lze měnit stupně flekčního postavení 80° a 100° a stupně extenčního postavení 6°,10°, 20°, 30°.
 
 
 

Ortéza Sarmient

ortéza Sarmient-pohled zbokuortéza Sarmient-pohled zezaduSpecifikace:
Funkční plastová ortéza pro nekomplikované střední zlomeniny bérce. Fixace bérce při pseudoartróze - pakloubu.

Ortéza je snímatelná pro dostupnost při hygieně. Zadní díl ortézy je fixován suchým zipem.

 

 

 

Bércová ortéza

ortéza bérceSpecifikace:
Plastová ortéza je určena pro fixaci kosti holenní a lýtkové po fraktuře jako prevence dalšího úrazu. Individuálně je odebrán sádrový negativ pro následnou výrobu, kde je vysokoteplotní plast tvarovaný na sádrový model. Ortéza je doplněna vnitřním měkčeným plastem pro komfort s pokožkou. Ortéza se skládá ze dvou dílů a zapíná se na suché zipy.
 
 

 

 

Bércová ortéza

   bércový přístroj

Specifikace:

Používá se ke stabilizaci a kompenzaci zkrácené dolní končetiny v oblasti bérce. Chodidlo uživatele je uloženo v nášlapné části chodidla pomůcky. Lůžko je možné při zvýšení výskytu otlaků vyměkčit silikonovou stélkou. Bércová objímka je laminátová. Elastický nebo pevný tah zajišťuje pevné uchycení pomůcky ke končetině.

 

Hlezenní ortéza

hlezen-zelena-ortezaSpecifikace:
Pro oslabený svalový zvedač chodidla. Lehká plastová konstrukce se zapracovaným hleznovým kloubem vybaveným pružinou.
 
 
 
 
 
 
 

Ortéza hlezna a chodidla

uhlíková ortézaplastová ortézaSpecifikace:
Ortéza nadzvedává přednoží a pružně omezuje jeho pokles způsobený obrnou lýtkového nervu nebo v důsledku traumatických změn.
Uhlíková ortéza umožňuje dynamickou chůzi, je lehká, snadno se vejde do běžné obuvi.
Plastová ortéza umožňuje přirozenější chůzi. Snadno se vejde do běžné obuvi.
 
 

Zadat dotaz